Nabízíme dorozumívací systémy v klasickém vícevodičovém zapojení (4+n) nebo modernější dvouvodičové digitální zapojení 2BUS, oboje v řadách KARAT a GUARD.

Dvojvodičový dorozumívací audiosystém tvoří domácí telefon, elektrický vrátný, resp. tlačítkové tablo nebo kódová klávesnice a síťový zdroj. Hlavní součástí je hlavní elektrický vrátný, který plní funkci ústředny pro celý systém, zabezpečuje komunikaci a napájení. Vedlejší električtí vrátní (max. 7) mají z hlediska uživatele stejné vlastnosti jako hlavní, montují se např. na zadní bránu, na vchod z terasy, na vedlejší vchod a pod.

Výjimečnost dvojvodičového systému spočívá v tom, že všechny domácí telefony a vrátní resp. tlačítková tabla a kódové klávesnice jsou navzájem propojeny dvěma vodiči, které slouží k vyzvonění, komunikaci i ovládání elektrického zámku.

Standardní funkcí je vnitřní komunikace mezi domácími telefony(interkom).Dvojvodičový systém je vhodný pro domy hromadné bytové výstavby (pro max. počet 120 DT), kde přináší možnost jednoduché komunikace mezi nájemníky. Využitím interkomu tak mohou komunikovat z pohodlí svého bytu bez nutnosti osobního setkání a to bez použití placeného telefonního spojení.

Ke všem výše uvedevým systémům je možné připojit modul čtečky vstupních čipů či karet a umožnit tak vstup do objektu všem oprávněným osobám bez nutnosti použití klíče.

© 2022 T 5 spol. s r.o.